Katılım Şartları

KATILIM ŞARTLARI

 1. 14. Uluslararası Dünya Dili Türkçe Sempozyumu yurt içinden ve yurt dışından tüm akademisyen, lisansüstü öğrenciler ve araştırmacıların katılımına açıktır.
 2. Katılımcılar en fazla iki bildiri ile katılabileceklerdir.
 3. Sempozyum katılım ücreti her bir katılımcının tek bir bildirisi için geçerli olacaktır.
 4. Sempozyum katılım ücreti yüz yüze sunulacak bildiriler için  900₺, çevrim içi sunulacak bildiriler için 400₺ olup, hesap bilgileri aşağıda paylaşılmıştır. Katılımcıların bildiri özetleriyle birlikte sunum tercihlerini (yüz yüze/çevrim içi) sempozyum sekretaryasına bildirmeleri gerekmektedir.  
 5. Sempozyumda sunulacak bildirilerin dili, Türk Lehçeleriyle birlikte sadece dünya dili Türkçe olmalıdır.
 6. Sempozyumda sunulacak bildiriler, daha önce sunulmamış ve yayımlanmamış özgün metinler olmalıdır.
 7. Bildiri özet ve tam metinleri dunyadiliturkce@alanya.edu.tr e-posta adresine sempozyum takviminde belirtilen tarihler arasında gönderilmelidir.
 8. Bildiri özetleri, internet sayfamızda yer alan Sempozyum Yazım Kurallarına ve Türkçe yazım kurallarına (TDK) uygun olarak hazırlanmalıdır. Başvuru şartlarına uygun olmayan bildiri özetleri bilim kuruluna gönderilmeksizin reddedilecektir.  
 9. Bildiri Özet Metni son gönderim tarihi 02 Eylül 2022’dir.
 10. Sempozyumumuzda sunumu gerçekleştirilen ve tam metinleri teslim edilen bildiriler “Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Yayınları (ALKÜY)” bünyesinde 2022 yılı içerisinde yayımlanacaktır. Bildiri özeti ve bildiri tam metnini Sempozyum Düzenleme Kuruluna teslim eden katılımcı, bildiri özet ve bildiri tam metninin basımına izin vermiş sayılır. Katılımcılarımız dilerse çalışmalarını 2023 yılı içerisinde yayımlanacak olan sempozyum düzenleme kurulu tarafından belirlenmiş, uluslararası indeksli dergilerde yayımlatabilirler.  Dergilerde ikinci bir hakemlik süreci işletilecektir.
 11. Lisansüstü öğrenci konumunda olup bildiri özeti gönderecek olan katılımcılarımız eğer herhangi bir kurumda çalışmıyorsa bunu bildiri özetini gönderirken belirtmelidir. Sempozyuma gönderilen bildiri özetleri içerisinden sempozyum düzenleme kurulu tarafından seçilecek 10 yüksek lisans/doktora öğrencisinin katılım ücreti sempozyum düzenleme kurulu tarafından karşılanacaktır. 
 12. Sempozyumda sunulacak bildirilerin konularını görmek için tıklayınız.
 13. 14. Uluslararası Dünya Dili Türkçe Sempozyumu hakkındaki “Önemli Tarihler” için tıklayınız.
 14. Sempozyum katılım ücretlerinin yatırılacağı hesap bilgileri:

        Banka Adı: Vakıfbank

        Şube Adı: Alanya

        Hesap Adı: Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü Türkçe ve Yabancı Dil Öğretimi Uygulama Araştırma Merkezi

        IBAN: TR54 0001 5001 5800 7312 5561 09

 

Önemli Not: Ücret yatıracak olan sempozyum katılımcılarımızın açıklama bölümüne "Sempozyum" ibaresini ve ad-soyad bilgilerini yazarak göndermeleri önemle rica olunur.

         Örnek: "Sempozyum / Ad-Soyad"